sobota, 19 listopada 2016

#Zapowiedź: Zagroda zębów

Zagroda zębów
Wit Szostak 
Wydawnictwo Powergraph
Premiera: 25.11.2016

Pamiętacie książkę pt.: Wróżenie z wnętrzności? Autor tej oryginalnej historii z ukrytym sensem powraca z nowym dziełem. Zagroda zębów - zbiór miniatur literackich - swoją premierę będzie miała już w najbliższy piątek. 

W tej książce Szostak próbuje w prześledzić alternatywne, nieistniejące wersje mitu: Odys nie wraca na Itakę, gdyż zakłada dom gdzie indziej; Odys nie wraca, gdyż pomaga odbudować Troję; Odys wraca, lecz zostaje zabity przez Penelopę; Odys wraca, lecz nikt nie rozpoznaje w nim wielkiego bohatera i umiera w samotności. Wszystkie te nieprawowierne opowieści mają jednak swoje uzasadnienie w postaci samego herosa z Itaki. U Homera on sam wielokrotnie zmyśla swe fałszywe życia, ukrywa się pod przybranymi twarzami i przedstawia jako Nikt. 

Te kilkadziesiąt mikrohistorii to opowieści o bezdomności, pustce i niemożności powrotu. To tęsknoty za prawdziwym życiem, które zawsze jest gdzieś daleko, choć czasem wydaje się na wyciągnięcie ręki. 


Myślę, że Wit Szostak jest autorem odkrywającym nowe przestrzenie polskiej literatury. 
Z chęcią sięgnę po Zagrodę zębów, a Wy? 

.

Wit Szostak - pisarz z Krakowa. Autor m.in. powieści Wróżenie z wnętrzności (2015),  Sto dni bez słońca (2014, nominacja do Paszportów Polityki) oraz Fuga (2013, nominacja do Nagrody NIKE).

Za nadesłaną zapowiedź dziękuję Wydawnictwu Powergraph. 

Więcej: 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...