piątek, 26 lutego 2016

#Zapowiedź: Posiadacz + słów kilka o książce „W krainie wodospadów”


Chciałabym się podzielić z Wami informacją, która dotarła do mnie jakiś czas temu prosto od Wydawnictwa MG. Być może informacja ta pojawiła się już na Waszych blogach, ale jeśli do tej pory tak się nie stało, to na próżno szukać jej na stronie wydawnictwa w zakładce zapowiedzi. 

2 marca swoją premierę będzie miała bardzo interesująca książka, której autorem jest John Galsworthy. Posiadacz to najsłynniejsza powieść w całym dorobku angielskiego pisarza. 

John Galsworthy - nazywany epikiem ery wiktoriańskiej - w 1932 roku został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Z uzasadnienia komisji otrzymał ją za wielką sztukę prozatorską której szczytem jest Saga rodu Forsyte'ów, wielotomowa powieść rzeka autora, nad którą pracował przeszło 20 lat twórczej aktywności. 

Akcja książki Posiadacz rozpoczyna się w 1886 roku w Londynie, a rodzina Forsyte’ów stanowi symbol mieszczaństwa epoki wiktoriańskiej. Żona jednego z braci, Irena, staje się burzycielką porządku ustalonego przez rodzinę.

Sedno całej tej sprawy, pomyślał, to własność, lecz wiele ludzi wolałoby nie stawiać jej na tej płaszczyźnie. W ich pojęciu idzie wyłącznie o „świętość węzłów małżeńskich”. Ale podstawą świętości węzłów małżeńskich jest świętość rodziny, a świętość rodziny oparta jest na świę­tości posiadania. A przecież wszyscy ci ludzie są wyznawcami Tego, który nic nigdy nie posiadał na własność. Ciekawe!
John Galsworthy


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

Z racji tego, że jakiś czas temu mogłam zrecenzować dla Was książkę W krainie srebrnej rzeki autorstwa Sofii Caspari, dzisiaj chciałabym Wam przypomnieć, że 17.02 swoją premierę miał trzeci tom Sagi Argentyńskiej pt. W krainie wodospadów.


Nigdy nie zapominaj, by podążać za głosem serca
Clarissa w tragicznych okolicznościach traci męża. Zmuszona do ucieczki z rodzinnego domu trafia do ogarniętego dżumą Buenos Aires. Tam poznaje młodego lekarza, Roberta, do którego zaczyna czuć coś więcej. Czy Clarissa może pozwolić sobie na rozkwit nowego uczucia i czy uchroni się przed zemstą rodu swojego męża?
Na tle argentyńskich pejzaży rozgrywa się wielowątkowa historia pełna ogromnych emocji i licznych zwrotów akcji.
W krainie wodospadów to ostatni tom żywiołowo opowiedzianej trylogii z zapierającą dech dziewiętnastowieczną Argentyną w tle. Sofia Caspari opowiada o pokoleniu kobiet, które nie bały się walczyć o swój los.

Takim opisem karmi nas Wydawnictwo Otwarte
Na pewno wśród Was znajdą się osoby zainteresowane tą sagą. 
A może już czytaliście W krainie wodospadów? Polecacie? 
3 komentarze:

 1. "Posiadacza" jeszcze nie czytałam, więc być może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie mogę się doczekać, aż "Posiadacz" się pojawi :)

  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wiadomo coś na temat kontynuacji 'Posiadacza'? Mam nadzieję,że wydawnictwo nie poprzestanie na jednej części tej sagi

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...