poniedziałek, 21 grudnia 2015

#Zapowiedzi: Kuracja samobójców (tom II), Trawa bardziej zielona

Kuracja samobójców 
TOM 2
Suzanne Young

448 stron
Wydawnictwo Feeria
Premiera: 13/01/2016
Cykl PROGRAM:
(na podstawie goodreads.com)

#0,5 (The Remedy)
#1 Plaga samobójców (The Program) | #2 Kuracja samobójców (The Treatment)

Wśród książek, które zostaną wydane przez Wydawnictwo Feeria na początku 2016, znajdują się dwie pozycje, które szczególnie przykuły moją uwagę. 
Jak wiecie w ciągu 2015 roku wielokrotnie zdarzało się recenzować książki od Ferii. Raz były to bardziej, innym razem mniej przychylne opinie. Wierzę jednak, że Kuracja samobójców będąca kontynuacją I tomu cyklu Program, okaże się naprawdę wciągającą i oderwaną od rzeczywistości historią. 

Tych, którzy nie czytali pierwszego tomu, odsyłam do recenzji. A dla tych, którzy już przymierzają się do kontynuacji, krótki opis fabuły najnowszej książki. 

Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć… Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę. I istnieje tylko jedna dawka.

. . . 

Druga pozycja, na której premierę czekam, nosi tytuł Trawa bardziej zielona. Jest to całkowite przeciwieństwo Kuracji samobójców. Książka życiowa z bohaterami bardzo podobnymi do nas samych. Mam nadzieję, że prostocie tej książki jest ukryta bardzo poruszająca historia. 

Trawa bardziej zielona
Magdalena Kołosowska
312 stron
Wydawnictwo Feeria
Premiera: 14/01/2015
Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie… Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. 

Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych. Trawa bardziej zielona to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.
Zarówno Kuracja samobójców jak i Trawa bardziej zielona to propozycje od Wydawnictwa Feeria. Jeszcze dobrze nie skończył się rok 2015, a wydawnictwa zasypują nas kuszącymi nowościami. Czujecie się bombardowani zapowiedziami książek? 

Czy macie ochotę
na przeczytanie jednej z tych książek? 
Czekam na Wasze opinie. 

4 komentarze:

  1. Bardzo intryguje mnie pierwsza powieść, jednak muszę sięgnąć po "Plagę samobójców".

    OdpowiedzUsuń
  2. "Trawa bardziej zielona" mnie zaintrygowała. Może się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...