czwartek, 9 kwietnia 2015

#2 Od wydawnictw.


Mole Książkowe, 
nie myślcie sobie, że jestem monotematyczna i będę Was zamęczać tylko i wyłącznie książkami o tematyce religijnej. Dzisiaj przygotowałam kolejne pięć lektur otrzymanych od wydawnictw, jednak tym razem bardzo zróżnicowanych tematycznie. 
Od podróży, przez wojnę, aż po samą biografię, czyli kolejne krótkie sprawozdanie z wycieczki po mojej biblioteczce. Może ktoś znajdzie coś dla siebie? 

Książki od wydawnictwa SQN, Esprit oraz Feeria
 • Karol Lewandowski Busem przez świat, 2014
 • Michelle Cohen Corasanti Drzewo migdałowe, 2014
 • Joan Carroll Cruz Niezniszczalni, 2014
 • Irene Corona Szatan nienazwany, 2014
 • Leo G. Linder bracia Kliczko, 2014
Karol Lewandowski Busem przez świat

Busem przez świat zmienia trochę spojrzenie na podróże. Książka sprawia, że nabieramy chęci i sami z przyjemnością mimo wielu trudnych momentów takich jak niedziałająca skrzynia biegów, czy kradzieże, chcielibyśmy poczuć smak szeroko rozumianej wolności. Karol, Wojtek, Michał, Marek i Krzysiek to chodzące „motywatory”, które mają w sobie ogromną ilość energii i nią zarażają. Historia, która została zredagowana przez Łukasza Orbitowskiego jest w pełni autentyczna. Nie znajdziemy tu cukierkowych opisów jak było wspaniale, ale życiową historię, w której są momenty zarówno dobre, jak i złe. Jeden bus, pięciu facetów, trzy tygodnie. Gdyby tutaj nie doszło do żadnych spięć, mielibyśmy pewność, że cała ta historia podszyta jest kłamstwem. 
W „Busem przez świat” czytelnik już na samym początku dowiaduje się, że aby podjąć się takiej wyprawy nie potrzebujemy samozwańczych przyjaciół, którzy będą powtarzać jak to „mogą wskoczyć za nami w ogień”, ale ludzi wytrzymałych, na których można polegać nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji.” (fragment recenzji)

Przeczytana: 09.09.2014 | Recenzja na blogu NiebieskaObwoluta | Ocena: 8/10


Michelle Cohen Corasanti Drzewo migdałowe

Drzewo migdałowe to wielce przejmująca książka, od której ciężko się oderwać. W pełnej okazałości prezentuje - choć mało kolorowy - to jednocześnie egzotyczny obszar Bliskiego Wschodu. Książka Corasanti wyrywa nas z ciepłego fotela, a jednocześnie uczy nas jak go docenić, Stykamy się w niej ze światem, tak bardzo różnym od naszego. „Drzewo migdałowe” to obraz kultury Bliskiego Wschodu, religii, tradycji, strachu, odwagi, miłości, rodziny i zbyt szybkiego wkroczenia w dorosłość. Możemy być nią zachwyceni, a jednocześnie możemy znienawidzić ją za niesprawiedliwość panującego w niej świata.(fragment recenzji) 
Dodać mogę tylko, że bardzo chciałabym znaleźć chwilę i przeczytać ją ponownie. 

Przeczytana: 03.09.2014 | Recenzja na blogu NiebieskaObwoluta | Ocena: 9/10!Joan Carroll Cruz Niezniszczalni

Niezniszczalni uświadamia nam, że istnieją trzy rodzaje ciał: ciała zachowane celowo, zachowane przypadkowo i ciała niezniszczalne. Stanowisko Kościoła wobec tych ostatnich jest następujące: „ciała, które odkryto w stanie nienaruszonym, lecz po kilku latach uległy rozkładowi, nie mogą zostać uznane za cudownie zachowane. Jedynie te przypadki konserwacji, w których ciało zmarłej osoby niepoddawane celowym zabiegom, wiele lat po śmierci zachowywało swoje właściwości”. Mimo tych rygorystycznych warunków jakie narzuca Kościół, Joan Carroll Cruz umieściła w swojej książce 102 świętych, którzy spełniają te wymagania i jak sama mówi, nie są to jeszcze wszyscy.” (fragment recenzji)
P.S. Okładka trochę odstrasza. 

Przeczytana: 20.08.2014 | Recenzja na blogu NiebieskaObwoluta | Ocena: 6/10


Irene Corona Szatan nienazwany

Niewidzialna działalność szatana to główna myśl tej książki - książki zgodnej z doktryną Kościoła. Nie zamierzam wgłębiać się w kwestie merytoryczne poruszane w tej książce, ale to co wyciągnęłam z niej dla siebie to na pewno fakt, że w dzisiejszym świecie ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie wynika z braku świadomości o istnieniu szatana, a co za tym idzie - braku wiary w niego. Irene Corona daje niejako konkretne zalecenia, by przybliżać nas do Boga. Szczególną rolę odgrywa tu pewien maltański egzorcysta - ojciec Eliasa Velli, którego świadectwo uzmysławia nam, że choć żyjemy w XXI wieku, to w pojmowaniu spraw duchowych jesteśmy jeszcze w Wiekach Średnich.” (fragment recenzji)

Przeczytana: 15.08.2014 | Recenzja na blogu NiebieskaObwoluta | Ocena: 6/10


Leo G. Linder bracia Kliczko

Książka odpowiada nam na podstawowe pytania, jak to się stało, że bracia Kliczko są dzisiaj symbolem światowego boksuDlaczego zaangażowali się w politykę i co dalej? Choć nie jest to autoryzowana biografia, a same wywiady z bohaterami są przedrukowane z innej książki, to Bracia Kliczko pokazuje nam w pewnym sensie, że tak naprawdę jesteśmy ignorantami.Kliczko = Boks. Nie do końca. Te postacie są wielowymiarowe i ze względu na to, że pełnią takie ważne funkcje w życiu Ukrainy, są idealnym materiałem, by napisać o nich książkę.” (fragment recenzji)

Przeczytana: 07.06.2014 | Recenzja na blogu NiebieskaObwoluta | Ocena: 6/10


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

Kto nie czytał Drzewa migdałowego lub Busem przez świat
szybko nadrabiać zaległości! 
Podziękowania dla wydawnictwa SQN, Esprit oraz Feeria 
za egzemplarze recenzenckie książek! 

Niebawem słów kilka o trzecim tomie trylogii Oddechy
STAY TUNED!

14 komentarzy:

 1. interesuej mnei drzewo migdalowe :D zawsze bylam ciekawa tej ksiazki !

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam "Drzewo migdałowe". Wspaniała książka, świetny debiut!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba wszystkie mnie interesują :)) Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Drzewo migdałowe" mnie bardzo kusi. Życzę przyjemnej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Busem przez świat" bardzo chciałabym dostać w swoje ręce :)
  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze bardzo mnie ciekawią.

  OdpowiedzUsuń
 7. I znowu przypominasz mi o "Drzewie migdałowym", muszę w końcu po nie sięgnąć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Drzewo migdałowe" baardzo mi się podobało:)
  A "Busem przez świat" czuję zaintrygowana - swego czasu czytałam coś podobnego, z tym, że busem przez Indie, a przez świat motocyklem:) ciekawe to były podróże, zatem chętnie znów podobne odbędę;)

  Pozdrawiam słonecznie!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bracia Kliczko - to może być ciekawa lektura :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdroszczę pierwszej pozycji i czekam na recenzje! :)
  Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Drzewo migdałowe" to naprawdę dobry dramat...

  OdpowiedzUsuń
 12. Sporo słyszałam o ''Busem przez świat''. Co do reszty, to nie słyszałam więc czekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Busem przez świat" jest świetne :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...