wtorek, 7 października 2014

#61 Przegląd Końca Świata. Countdown (Kto doprowadził do zagłady świata?)

Przegląd Końca Świata
Countdown

Mira Grant
96 stron
Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
Ocena: 8/10
Przeczytana w formie ebook'a, który
został zakupiony na virtualo.pl
Ty zniszczyłeś dorobek mojego życia. Ty zabiłeś człowieka, którego kochałem. Ty prawdopodobnie doprowadziłeś do zagłady świata. Dlatego mam do ciebie tylko jedno pytanie. 
- Jakie? - wyszeptał Brandon.
- Warto było?
Po pięciu minutach bez odpowiedzi doktor Alexander Kellis zwrócił się do strażnika:
- Dziękuję. Chciałbym teraz wyjść.”*

Witajcie,
dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książkę, która stanowi bardzo dobry wstęp do trylogii o intrygującej nazwie Przegląd Końca Świata”. Jakieś dwa tygodnie temu otrzymałam od wydawnictwa SQN Sine Qua Non trzeci tom serii opowiadającej o rychłym końcu świata, autorstwa Miry Grant - mam tu oczywiście na myśli „Blackout”, który można było zobaczyć w moim stosiku w poście podsumowującym ubiegły miesiąc.  To zainspirowało mnie do rozpoczęcia przygody z całą serią, bo jak można ocenić III tom nie znając poprzednich? 

Przegląd Końca Świata. Countdown” pełni dość ciekawą rolę w całej tej serii, bowiem wydany po publikacji I i II tomu miał na celu wyjaśnić czytelnikowi, jak doszło do tego wszystkiego... Do czego doszło. Dla mnie Countdown” jest znakomitym trailerem całej tej serii, który wzmaga czytelniczy głód w oczekiwaniu na więcej. Ta zaledwie 96 stronnicowa książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że twórczości Miry Grant warto poświęcić swój czas. A o czym tak naprawdę opowiada tom 0,5 Przeglądu Końca Świata”? To postaram się za moment przybliżyć.

lubimyczytac.pl / kolejność książek w serii

Początek ery zombie. 
Brzmi strasznie? 
I tak właśnie powinno.
Przegląd Końca Świata. Countdown” to zbiór opowiadań, nazwałabym je notatkami, którymi pozornie powinni delektować się tylko Ci, którzy już trochę serię Miry Grant poznali. Według mnie nic bardziej mylnego! Ludzie chcieli żyć bez schorzeń, chcieli na tyle umocnić swoją odporność, by już więcej nie męczyć się z wirusami. Nie jest to jednak pierwsza historia książkowa, która pokazuje, że im bardziej chcemy czemuś przeciwdziałać, tym szybciej wywołujemy przysłowiowego wilka z lasu

Kellis - lekarz, którego poznajemy w książce Miry Grant wynajduje niezwykły lek, który niestety dostaje się w niepowołane ręce. Owe niepowołane dłonie to ludzie, którzy sprzeciwiali się grupowaniu społeczeństwa na to bogatsze i biedniejsze. To przeciwnicy tego, że ubożsi przedstawiciele społeczeństwa nie mogli pozwolić sobie na drogi specyfik. Ich walka o sprawiedliwość skończyła się tym, że niebezpieczny szczep wyszedł na wolność i zaczął siać spustoszenie... W międzyczasie trwają badania nad wynalezieniem leku na raka. To on może stać się nadzieją dla młodej bohaterki Amandy Amberlee, która cierpi na białaczkę. Obie te historie dla osoby, która po raz pierwszy spotyka się z Przeglądem Końca Świata” będzie znakomitym wprowadzeniem w klimat powieści, a dla osób, które już czytały pierwsze tomy, uzupełnieniem treści. Wydawnictwo SQN chciało niczym umilić i osłodzić trud oczekiwania na finał trylogii. Ja to w pełni kupuję i choć pomysł na apokalipsę zombie zdaje się być niezwykle kiczowaty to jednocześnie jest wciągający. 

To co miało się okazać zbawieniem ludzkości okazało się powodem zguby. Czekam na więcej i zabieram się do czytania Przegląd Końca Świata. Feed”.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
* cytaty pochodzą z Przegląd Końca Świata. Countdown

Bardzo się cieszę, że zdjęcia które ostatnio opublikowałam tak bardzo Wam przypadły do gustu, bo sam pomysł na post narodził się pięć minut przed jego stworzeniem. O Countdown” piszę w przerwie między jednymi zajęciami, a drugimi. Choć początkowo narzekałam na dużą liczbę okienek” i małą liczbę zajęć, to teraz czas ucieka mi przez palce. Macie na to jakąś radę? 
W międzyczasie zabieram się do czytania Kroniki Powstania Warszawskiego” Andrzeja Kunerta. Jestem już prawie w połowie! Książka godna polecenia! 
Miłego tygodnia Wam życzę.


  

13 komentarzy:

 1. Zrobiłam tak samo :) Też dostałam egzemplarz trzeciej części od wydawnictwa i dzięki temu zaczęłam czytać całą serię, co było świetnym pomysłem, bo przeczytanie tylko trzeciej serii byłoby wielkim błędem. Życzę miłej lektury, obyś została fanką Przeglądu Końca Świata, tak jak i ja :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tak się stanie. :-) byle tylko znaleźć czas :-)

   Usuń
 2. Muszę się w końcu zabrać za tę serię xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Stale napotykam się na książki z tego cyklu. Muszę w końcu je przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ugh, ta seria wciąż przede mną! Wstyd, wstyd... A czytałam już tyle pozytywnych recenzji, że nie mogę się doczekać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kroniki czytałam są super! A o Przeglądzie juz słyszałam, moze kiedys siegne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nieopisaną chrapkę na tą serię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak dla mnie - interesujący opis i chyba też wreszcie będę musiał się za tę pozycję zabrać. Kilkakrotnie się już zbierałem w sobie, ale zawsze coś innego się pojawiało na horyzoncie i przesłaniało mój książkoświat ;) Bardzo fajny blog, gratuluję, do kolejnego wpisu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam jakoś przekonania do tej serii, ponieważ nie przepadam za zombie. Zdecydowanie wolę inne nadprzyrodzone istoty.

  OdpowiedzUsuń
 9. To na pewno nie przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dużo słychać o tej serii, więc siłą rzeczy coraz bardziej mnie intryguje, choć tematyka nie moja.

  OdpowiedzUsuń
 11. coś gdzieś kiedyś słyszałem o tych książkach, ale jakoś nigdy nie do żadnej z nich nie zajrzałem. nie wiem, być może nie zainteresowały mnie wtedy opisem. a teraz zaglądam do Ciebie i proszę, chyba muszę pomaszerować do księgarni! swoją drogą bardzo lubie to, jak piszesz o książkach. będę zaglądać częściej

  OdpowiedzUsuń
 12. O serii słyszę juz od dłuższego czasu i chyba muszę sama się przekonać jak ja bym ją odebrała ;-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...