czwartek, 18 września 2014

#56 Walcz z rakiem! Naturalne metody leczenia i przeciwdziałania nowotworom

Walcz z rakiem!
Naturalne metody leczenie
i przeciwdziałania nowotworom.
dr Andrea Flemmer
248 stron
Wydawnictwo Esprit
Premiera książki: 2014-09-03
Pojawia się i błyskawicznie pochłania całą waszą uwagę - diagnoza wskazująca na rozwój choroby nowotworowej. Niezależnie od tego, czy choroba dotyka Was, czy Waszych bliskich, będziecie musieli się rozprawić z tym nieprzyjacielem i skutecznie stawić mu czoło. Warunkiem powodzenia na tym polu jest lepsze poznanie przeciwnika, jego strategii, ale także słabych punktów.”*

Rak - choroba naszej cywilizacji. Przerażające jest to, że zbiera żniwa wśród ludzi w różnym wieku i często bardzo szybko sprowadza człowiecze organizmy do parteru. Najnowsze badania i doniesienia pokazują, że wraz z rozwojem medycyny, wzrasta szansa na wyleczenie. Jednocześnie wyciągane są także niezwykle radykalne wnioski, takie jak ten, że rak jest chorobą stworzoną przez człowieka i powstaje głównie dzięki środowisku i nieodpowiedniej diecie. 

Jednak w książce „Walcz z rakiem!”, dr Andrea Flemmer napawa nas wielkim optymizmem, bowiem mówi, że „ta niebezpieczna choroba w ostatnich latach straciła wiele ze swojej grozy. Obecnie, dzięki możliwościom bardziej efektywnego leczenia i wczesnego wykrywania, znacznie częściej można rozprawić się z tym współczesnym zabójcą.”*

Nie zamierzam Was przekonywać, że „Walcz z rakiem!”to urocza książka dla każdego czytelnika. Jednocześnie chcę Wam powiedzieć, że dzięki takim pozycjom, choroba jaką jest rak, przestaje być tematem tabu. To co znajdziecie w tej książce, to przede wszystkim trójstopniowy model powstawania nowotworu i sposób w jaki rozwija się rak. Często słysząc tą diagnozę, ludzie kreują w swojej wyobraźni błędne scenariusze i poddają się w walce z chorobą już podczas samego rozpoznania. Książka wydawnictwa Esprit uzmysławia nam, że prócz konwencjonalnego leczenia, możemy wzmacniać swoje siły za pomocą naturalnych produktów, bo dr Andrea Flemmer podaje nam gotowe kompendium wiedzy na temat różnych produktów spożywczych, które dla wielu osób stały się naturalną bronią w walce z rakiem. Prócz samych składników, znajdziecie tutaj także przepisy kulinarne, adresy różnych stron pomagających chorym osobom i słowniczek przydatnych terminów.

/// Te dziwne znaki, to tylko promienie słońca :) ///
Trzeba mieć świadomość tego, że cała wiedza zawarta w książce, została poparta dogłębnymi badaniami, które zostały wykonane w Niemczech. Sama książka jest również skierowana na rynek niemiecki, jednak jak wiemy, choroba nie wybiera i wszystkie porady doświadczonego lekarza znajdują odzwierciedlenie w naszym kraju. A dr Andrea Flemmer z pewnością takim lekarzem jest. Dr. Andrea to magister biologii i dietetyczka, jest autorką licznych poradników z zakresu medycyny, terapii alternatywnych, ochrony środowiska i odżywiania.

Nie zamierzam tej książki umieszczać w dziesięciostopniowej skali, ponieważ jest to poradnik o dość specyficznej tematyce. Oby nikomu nigdy nie było przydatne jego szczegółowe czytanie w celu znalezienia lekarstwa. Niemniej jednak książka uporządkowała moją marną wiedzę na temat raka, która do czasu przeczytania tej książki składała się tylko z domysłów i plotek. Uważam, że w swojej dziedzinie jest to całkiem dobra publikacja i przede wszystkim potrzebna. O tej chorobie powinno się mówić, aby z nią walczyć!

Polecam tę książkę wszystkim, którzy interesują się medycyną niekonwencjonalną, dietetyką oraz tym którzy chcą pomóc sobie, lub też bliskim. Tytuł mówi „Walcz z rakiem!” - trzeba więc poznać wroga i wytoczyć przeciwko niemu jak najwięcej pocisków, a jednym z nich będzie zastosowanie się do porad dr A. Flemmer. 

Za możliwość przeczytania
dziękuję wydawnictwu Esprit
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
* cytaty pochodzą z książki Walcz z rakiem!

To nie pierwszy i ostatni poradnik, które wydawnictwo Esprit proponuje nam na tą jesień. Nie przepadam za ich czytaniem, ale potrafię docenić ich przydatność w codziennym życiu. A czym dla Was są poradniki? Miłego dnia!

10 komentarzy:

 1. Nie lubię poradników i ich nie czytam, ale ten na pewno jest inny... Może się skuszę :)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja miałam szał na takie książki jakiś czas temu i powiem szczerze, że wcale bym się nie obraziła, mając taką na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. dobrze jest mieć świadomość takich rozwiązań i umieć wyszukiwać informacje, szczególnie w takich przypadkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już kilka takich książek i za każdym razem znajduje w nich coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy ta pani doktor walczyła z rakiem, albo opiekowała się osobą, która walczyła z rakiem? Bo jeśli nie, to jej rady... lepiej nie będę kończyć. Przepraszam z góry za swój ton, ale nie lubię takich poradników, a że sama spędziłam 4 lata opiekując się chorą na raka piersi babcią podejrzewam, że większość tej książki by mnie zwyczajnie wkurzyła, bo nie w tej chorobie nic schematycznego. Każdy człowiek odbiera i będzie odbierał ją inaczej, a jego bliscy będą musieli się do tego dostosować. Żadne informacje tego nie zmienią. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :), jednak są pewne rzeczy, na które chcę zwrócić szczególnie uwagę. Terapia w postaci leków, czy produktów spożywczych, a więc szeroko pojęta dietetyka i terapie niekonwencjonalne w większości przypadków są schematyczne i nie mają nic wspólnego z uczuciami, a właśnie tego dotyczy książka.

   Mam nadzieję, że kiedyś natrafię na książkę opowiadającą o tym o czym mówisz czyli o prawdziwej codzienności związanej z pielęgnacją i pomocą chorej osobie, spisaną właśnie przez człowieka biorącego w tym czynny udział, tymczasem "Walcz z rakiem" to jedynie poradnik.

   Usuń
  2. Wciąż nie jestem przekonana, mogłabym godzinami podważać wiele rzeczy powiedzianych w tej książce, ale masz racje, dzięki takim pozycjom rak przestaje być tematem tabu, a to zawsze dobra rzecz. :)

   Usuń
 6. żeby takie poradniki naprawdę dawały szansę na wyleczenie... za dużo raka w moim otoczeniu, chcę, żeby choć książki, które czytam były od niego "wolne" ;) a jako że nie wierzę w zbawienny wpływ tego poradnika- nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki nie wzbudzają mojego zaufania.Niestety, nie przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wierzę w moc tego typu poradników.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...